Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Hrátky na sněhu

16. února 2018

V pátek 16. února 2018 jsme se probudili do zasněženého rána, nadýchaný sníh byl všude. Cestou do školy jsme se brodili závějemi a celá školní zahrada byla jako v pohádce. Větve stromů se ohýbaly pod vrstvou sněhu, také celá plocha zahrady byla neposkvrněna, jen místy byly patrné stopy ptáčků, kteří přilétají zobat zrníčka, která jim sypeme do krmítka.

Žáci třídy B se nechtěli na tu krásu jen dívat, ale také si sněhu náležitě užít. Po svačině a společném zpívání si oblékli bundy, čepice, rukavice, obuli a vyrazili ven. Mezitím pan školník již odmetl a odhrabal cestičky. Nechal u dveří lopatu, které se okamžitě chopil Míša a celou dobu pobytu na sněhu s ní chodil, nabíral sníh, odhazoval ho. Markéta s Amy zase začaly válet koule na sněhuláka, "jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos….", tak si u toho notovaly. Věra s Ivetou jim pomáhaly a sněhuláček byl brzy hotov. Ještě dát mu do rukou koště, udělat z kaštanů knoflíky, oči, z větviček nos a pusu a hurá, ještě pár fotek. Míša nezapomněl hodit po holkách několik koulí, lopatou málem podseknout sněhuláka, zima pomalu zalezla za nehty a všichni se rádi vrátili zpět do třídy.