Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Čarodějnice ve Strašnicích

2. června 2021

V polovině května konečně přiletěly čarodějnice i do Strašnic! Vzhledem k vládním opatřením kvůli šíření Covidu jsme museli oželet tradiční termín na konci dubna, a počkat až do doby, kdy bude povoleno shromažďování osob venku. Ale dočkali jsme se!

Čarodějnice ve Strašnicích
2. června 2021 - Čarodějnice ve Strašnicích

Slétly se čarodějnice ze všech tříd, sebou si vzaly Čarodějný básničkovník, za každou třídu jeden čarodějný úkol pro děti, buřty, dobré občerstvení, a navzdory proměnlivému počasí i dobrou náladu. Pro naše rodiče to bylo vlastně první společné setkání od začátku školního roku. Na úvod jsme si všichni zazpívali písničku Saxano (co jiného :) a společně si zarecitovali nazkoušené básničky z Básničkovníku. Každou básničku jsme doprovodili znakem znakového jazyka nebo veselým pohybem. A doma si pak mohou děti vybarvit i veselé ilustrace, které básničky doprovázely. Poté se všichni naši žáčci i se svými sourozenci vrhli na plnění úkolů. Nejdříve se strefovali do čarodějnice, pak museli přejít pavoučí cestičku, a nakonec si pod vedením zkušené čarodějnice Alenky vyzkoušeli míchání čarodějných lektvarů! Kdo chtěl, mohl si vybarvit papírovou čarodějnici a napíchnutou na špejli ji spálit na ohýnku, který jsme po splnění úkolů rozdělali. Ohýnek pěkně plápolal a na něm se dozlatova opékaly špekáčky - k velké radosti nás všech jsme tak mohli naši kolegyni z Itálie a španělskou studentku Claudii seznámit s ryze českou, unikátní tradicí. S prvními kapkami deště se všechny čarodějnice a jejich následovníci rozletěly do svých domovů...