"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Výprava na expozici Selský dvorek v Národním zemědělském muzeu v Praze

15. května 2023

Ahoj kamarádi hlásí se třída D ze Stodůlek. Posíláme pozdrav a malý report z našeho výletu na Selský dvorek ve čtvrtek 11. května 2023.

Výprava na expozici Selský dvorek v Národním zemědělském muzeu v Praze
15. května 2023 - Výprava na expozici Selský dvorek v Národním zemědělském muzeu v Praze

V měsíci dubnu jsme se ve škole učili o domácích zvířátkách. Prohlíželi jsme si fotografie, zkoumali modely zvířátek a opakovali si jejich jména.  Poznávali jsme také zvířecí mláďata, a teď už všichni víme, že mládě krávy se jmenuje telátko a do rodiny ke slepičce a kohoutovi patří kuřátka. Povídali jsme si i o tom, čím se zvířátka živí, a jak se nazývají místa, kam chodí spát.  Paní učitelka Kája nás zavedla na statek, kde chovají koně. Viděli jsme koníky různých barev, někteří přišli až k nám a trávu, kterou jsme je krmili, hltali málem i s našima rukama. A to paní učitelka říkala, že koně nejsou masožravci!  Krmení koníků se nám moc líbilo!!! 

Další zvířátka, o nichž jsme se ve škole učili jsme měli příležitost vidět také na Selském dvorečku na Letné, kam jsme se vypravili ve čtvrtek 11. května. Cesta ze školy probíhala metrem a tramvají, někteří z nás měli z cesty dopravními prostředky obrovskou radost a jiní ještě větší. Na Selském dvorku žije různorodá havěť.  Se zájmem jsme studovali králíky v králíkárně a nad námi ve voliéře vířili holubi. Moc nás zaujaly cizokrajně vyhlížející slepice hedvábničky a vypasené kachny. Pohoupali jsme se na houpačce, povozili se na starobylém kolotoči a kolem nás se procházeli majestátní kohouti a pestrobarevné slepice.  Po krátké pauze na čůrání pokračovala naše vyčůraná výprava dále tramvají a autobusem. Zpátky do školy se nám moc nechtělo, i když nás tam čekal fazolový guláš. Naštěstí se nám podařilo zabloudit do Mekáče, kde jsme si před obědem dali i malý předkrm.

Těšíme se už teď na další výlety a všechny zdravíme.