"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Vánoce ve třídě B

27. prosince 2021

Poslední den ve škole, 22. prosince 2021 před vánočními prázdninami, jsme si udělali ve třídě B Štědrý den na nečisto. Vyzkoušeli jsme si známé zvyky a tradice, které se v tento den provozují – zdobili jsme stromeček, rozkrajovali jablíčka, sfoukávali svíčky, pouštěli plovoucí svíčky po vodě, rozbalovali dárky, ochutnávali cukroví, poslouchali a zpívali koledy.

Vánoce ve třídě B
27. prosince 2021 - Vánoce ve třídě B

Protože naše třída je stále mimo provoz, tak jsme v našich náhradních prostorách nezdobili stromeček, ale smrkové větve. Všichni jsme si vyzkoušeli pověsit na ně barevné kouličky, trochu to píchalo, ale výsledek se nám líbil. Pak jsme rozkrajovali jablíčka, pokaždé jsme našli uvnitř hvězdičku – symbol štěstí. Sfouknou všechny čtyři svíčky na adventním věnci se podařilo všem, vždyť jsme to také celý prosinec trénovali. Do větší misky jsme natočili vodu a položili na hladinu zapálené plovoucí svíčky – ani jedna se nepotopila a všechny se téměř po celou dobu držely při sobě. Živého kapra jsme neměli, ale šupiny jsme papírovému nalepili a některé si schovali pro štěstí. Rozbalování dárků jsme si užili již při nadílce Stromu splněných přání, ale přesto jsme pod stromečkem také nějaké našli, rozbalili si je a pohráli si s nimi. Také jsme měli možnost vidět zlaté prasátko, potěšit se s ním, přestože jsme se nepostili. Na závěr jsme ochutnali výborné cukroví od rodičů a na oplátku si pro ně nachystali dárečky a přáníčka.

Šťastné a veselé Vánoce!