Světový den porozumění autismu 2021

2. dubna 2021

Dnešnímu dni vládne jednoznačně modrá! Jak jinak, když právě dnes, 2. 4., je Světový den porozumění autismu. Modrá barva vyjadřuje komunikaci, jednu z oblastí, která je pro osoby s PAS problematická. A tak jsme se zahalili do této nebeské barvy, abychom vyjádřili podporu osobám s autismem.

Sě
2. dubna 2021 - Světový den porozumění autismu 2021

V tento den se lidé po celém světě zapojují do osvětových kampaní a odívají se do modrého oblečení, aby solidárně podpořili osoby s PAS. My se obvykle scházíme v našich školách a slavíme Den autismu společně s našimi žáky – všichni zahaleni do modré. Již druhým rokem bohužel prožíváme tuto událost společně pouze v online světě. Proto jsme se rozhodli vyfotit se vyladění do modra a vytvořit společnou koláž, na níž jsme vedle sebe, žáci i pedagogové. Moc se těšíme, až vedle sebe budeme i ve skutečnosti!