Společnými silami jde práce lépe od ruky aneb jarní úklid zahrady

3. dubna 2021

sobotu 3. dubna 2021 jsme se zaměstnanci školy a stacionáře ve Stodůlkách sešli, abychom společnými silami uklidili zahradu a připravili ji na první jarní pobyty, hry a posezení žáků i klientů stacionáře. Práce jsme si naplánovali hodně, ale sešlo se nás dost na to, abychom ji zvládli rychle, v pohodě a příjemné a přátelské atmosféře. Počasí nám zpočátku nepřálo, ale nakonec se na nás i sluníčko usmálo a zahřálo nás nejen na těle, ale i na duši.

Společnými silami jde práce lépe od ruky aneb jarní úklid zahrady
3. dubna 2021 - Společnými silami jde práce lépe od ruky aneb jarní úklid zahrady

Po společném setkání, rozvržení a určení činností jsme se s chutí pustili do práce. Rozdělili jsme se na ty, kteří zametali, myli, hrabali, stříhali, uklízeli, sbírali větve a odpadky. Prostory pod lodžiemi, před třídami, v pergole bylo potřeba zamést a umýt, pohrabat napadané list nejen na kopečku, ale i pod keři a stromy ve všech částech zahrady a v atriích, vydlabat rostoucí plevel mezi dlaždicemi, zamést chodníčky, vyměnit zeminu v truhlících. Za odměnu, po dobře vykonané práci, jsme si rozdělali ohýnek, opekli první letošní špekáčky či párky, chléb nebo to, co si kdo přinesl.

Děkujeme všem zaměstnancům, rodinným příslušníkům a dobrovolníkům!