"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Smyslový chodníček ve Strašnicích

18. května 2023

Ve středu 5. dubna 2023, těsně před Velikonocemi, jsme na naší strašnické zahradě otevřeli smyslový chodníček.

Smyslový chodníček ve Strašnicích
18. května 2023 - Smyslový chodníček ve Strašnicích

Záměr na vybudování smyslového chodníčku klíčil docela dlouho, samotná realizace podle připraveného plánu proběhla poměrně svižně během šesti týdnů. Ve spolupráci se stacionářem Ratolest – protože chodníček bude sloužit i jejich klientům – jsme se domluvili na místu a velikosti. Vybrali jsme zadní část zahrady, která je klidná, slunečná a málo využívaná. Technickou část stavby si vzala na starosti rodina Doubků. Abychom zapojili i rodiče, kteří projevili o chodníček zájem, poprosili jsme jednak o pomoc při výkopu chodníčku, ale nabídli jsme i možnost obsadit jednu z dlaždic a pořídit do ní náplň. Nejdříve bylo potřeba nařezat a natřít smrkové latě. První brigáda na výkop chodníčku proběhla v neděli 19. března. Naštěstí se sešlo dost tatínků, kteří kopali základy, maminky a kolegyně ze školy, včetně vedoucí stacionáře Radky Jahodové, pak vykopanou zeminu rozvážely na druhý konec zahrady a přihazovaly ji pod keře. Práce šla dobře od ruky, a tak jsme další víkend mohli začít osazovat chodníček. Nejdříve Doubkovi v sobotu smontovali rám a usadili ho do trávníku, v neděli 26. března jsme mohli začít plnit jednotlivé dlaždice. Materiál nám rodiče nosili již v předchozích dnech, a tak umístit ho na nasypaný štěrkový základ šlo docela rychle. Slavnostní otevření jsme museli jednou odložit, ale ve středu 5. dubna se to za účasti našich žáků, rodičů, pedagogů, klientů stacionáře, Radky Jahodové i paní ředitelky stacionáře Renaty Chmelové povedlo! Tajně jsme doufali, že se oteplí… bohužel se neoteplilo, ale svítilo slunce a nechumelilo!