Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Se strašidly za strašidly

22. října 2019

Píše se den 15. října 2019 a vznikají nové pražské pověsti. Někomu může připadat toto datum jako současnost, ale za pár stovek let tato pověst nabyde na hlubším významu. Třída C se vydala na výlet do Muzea pražských pověstí a strašidel.

Se strašidly za strašidly
22. října 2019 - Se strašidly za strašidly

Pod rouškou chladného rána si všichni žáci zabalili svých pár švestek a nasedli do vagonu metra plni očekávání. Duch Prahy u vchodu do muzea nás přivítal s otevřenou náručí. Nebáli jsme se, ale raději jsme ho bosou nohou nedráždili. Přeci jen někteří duchové nemusí být pozitivně naladěni po všech těch staletích strašení. Jakmile jsme překročili práh „Domu u poslední lucerny“, ocitli jsme se v jiném světě plném tajuplného dění v temných zákoutích. V tu chvíli jsme rozšířili expozici o sedm dalších strašidel. Nejvíce zajímavá byla interaktivní část. Helenka uvařila lektvar na zdraví a krásu a podala si ruku s panem Kostlivcem. Adélka pohlédla do zrcadla budoucnosti a Deniska se zahleděla do hlubokých očí vodníka Čochtana. Lukášek hledal šém, aby mohl probudit spícího Golema. Cestou nás doprovázeli skřítci, bezhlavá strašidla, kostlivec, čert a další významné bytosti. S některými jsme si potykali, někteří se netvářili moc přátelsky, a proto jsme je raději obloukem obešli. Ovšem na naše nové kamarády si rádi někdy v budoucnu zavzpomínáme.
Při zpáteční cestě do školy jsme ještě nakoukli do Vrtbovské zahrady a tím končí naše nové pověsti pražské.