Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

První vaření - příprava "mugcake"

20. září 2020

Ahoj všichni!
Třída C hlásí, že má za sebou první třídní vaření! Ve středu 16. 9. 2020 jsme se pustili do výroby zdravého jablečného mugcaku. Potraviny jsme si nakoupili den předem, a tak je stačilo jen vyskládat na stůl. Také jsme si nachystali potřebné kuchyňské náčiní. Ale kde vezmeme jablíčka, která jsme v obchodě nekoupili? No přeci přímo u zdroje! Na zahradě jsme si natrhali krásná jablíčka přímo ze stromu. 

První vaření - příprava "mugcake"
20. září 2020 - První vaření - příprava "mugcake"

Ostřílení kuchtíci třídy C už věděli, jak se používá struhadlo a hravě se pustili do práce. Noví kuchtíci ovšem nezůstávali pozadu a též se přidali do práce. Tu něco přidat, tady přičichnout, ještě zamíchat, vymazat hrneček a šup s hrnkem na 5 minut do mikrovlnky. Na závěr jsme vyklopený bochánek pocákali čokoládou a ozdobili posypem. Popřáli si dobrou chuť a po mugcaku se jen zaprášilo. Zvládli jsme uchovat jen vzorky domů pro rodiče, aby viděli, jak jsme se pěkně činili.

Pokud jsme vás nalákali na něco dobrého a zároveň zdravého na 1 mugcake potřebujete:
1 vajíčko
3 lžíce ovesných vloček
1/2 nastrouhaného malého jablíčka
2 lžíce bílého jogurtu
1 lžičku kypřícího prášku
1 lžičku skořice
1 lžíci cukru nebo medu (podle sladkosti jablek)
kousek másla na vymazání hrnečku

Vše smícháte a dáte na 5 minut do mikrovlnky. Poté vyklopíte na talířek a dozdobíte dle libosti, čokoládou, jogurtem, ovocem, šlehačkou…
Přejeme dobrou chuť a ať se dílo podaří jako nám!