"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Projektový den V CUKRÁRNĚ

17. března 2022

Ve čtvrtek 17. března 2022 bylo ve Stodůlkách veselo a sladko, konal se totiž projektový den „V cukrárně“ aneb slavnostní otevření cukrárny SLADKÉ MÁMENÍ. Všude bylo plno sladkostí – zákusků, buchet, koláčů, dortů, bonbonů, lízátek, čokolád, ovoce a sladkých nápojů. Byly přítomny cukrářky, pekařky, prodavačky cukrovinek, ale také jsme se setkali s donuty, punčovým řezem, dortem se šlehačkou, šlehačkou samotnou, zmrzlinou, bonbónkem a mnoha dalšími sladkostmi.

Projektový den „V cukrárně“
17. března 2022 - Projektový den V CUKRÁRNĚ

Den začal sladkou svačinkou- koláčkem od kuchaře Pavla. Pak jsme se všichni sešli ve slavnostně vyzdobené tělocvičně – cukrárně Sladké mámení, kde se stoly prohýbaly pod velkým množstvím dobrot. Líba a Yvette nás přivítaly a společně jsme si zazpívali píseň „V CUKRÁRNĚ“ na melodii Běží liška k Táboru

DORTÍK, ZMRZKA, MAKRONKA,
NEJSEM ŽÁDNÁ MODELKA.
DNESKA NA DORTÍK CHUŤ MÁM
DO CUKRÁRNY POSPÍCHÁM.

PŘIJĎTE DĚTI ZA NÁMI,
DO TÉ NAŠÍ CUKRÁRNY.
OSLAVÍME DNEŠNÍ DEN,
SLADCE SI HO UŽIJEM.

HOLKY, KLUCI ZE ŠKOLY,
MY SE NA VÁS TĚŠILI.
NAPEKLI JSME TOHO DOST,
NÁM VŠEM TADY PRO RADOST.

SPOLEČNĚ TO SBLAJZNEME,
POTOM KLIDNĚ USNEME.
SPOKOJENÍ, NACPANÍ,
DNES UŽ ŽÁDNÉ UČENÍ.

Pak následovalo představení jednotlivých masek, společné fotografování a rozchod do jednotlivých cukrářských dílen.
V cukrářské dílně „B“ s Věrou, Olinou a Petrou jsme vyráběli papírová lízátka. Lepili jsme na maketu vlnu, konfety nebo dělali na ně barevné otisky. Lízátka vypadala jak opravdová, jen si líznout.
V cukrářské dílně „C“ s Alžbětou, Táňou a Matějem jsme zase zdobili posypem, malováním a lepením nejchutnější kousky dortu.
V cukrářské dílně „D“ s Katkou, Romanou a Kájou jsme si to užili nejvíce, protože jsme vytvářeli skutečné, slaďoučké špízy. Napichovali jsme na špejli marshmallowny různých barev.
V cukrářské dílně „A“ s hlídacím koutkem jsme s Hankou, Alčou a Verčou vyrobili veliký růžový donut zdobený nalepenými kousky barevného papíru.
Den jsme si náramně užili, protože po celou dobu jsme měli k dispozici všechny přichystané sladkosti, do tříd se rozešli s plnými břichy, přeslazeni, ale naprosto spokojeni.

Děkujeme všem dodavatelům a hlavně rodičům za dortíky, koláče a sladkosti!