"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Masopustní průvod ve Stodůlkách

15. února 2023

Ve středu 15. února 2023 školou ve Stodůlkách prošel masopustní průvod. Žáci třídy B s učitelkami převlečeni za maškary v čele se selkou, řezníkem, medvědem, prasetem a kozlem navštívili za zpěvu a hry na vozembouch všechny třídy. Spolužáky potěšili svým veselým vystoupením, zpěvem a obdařili je dobrotami.

Masopustní průvod ve Stodůlkách
15. února 2023 - Masopustní průvod ve Stodůlkách

Ještě, než se průvod vydal do ulic, tak žáci připravili pro kolemjdoucí a spolužáky občerstvení. Společně upekli makové rohlíčky. Zadělali těsto, vyváleli kruh, rozdělili ho na osminy, do každé části dali makovou nádivku, zamotali do tvaru rohlíčku a dali do trouby péci. Vůně se linula celou školou. Ke správnému hodování patří i něco od masa. Od toho měli mezi sebou řezníka, který připravil klobásu a jitrnice. Všichni přítomní dali přednost klobáse, ta byla opravdová, kdežto jitrnice byly pouze výrobky žáků, jejich věrnými maketami.
Průvod masek prošel celou školou. Ve třídách si všichni společně zazpívali, zatančili a ti zvědaví si prohlédli důkladně vozembouch a zahráli si na něj. Maškary navštívily i kuchaře Pavla, školníka Petra a hospodářku Verču.