Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Lidské tělo - projekt třídy C/S

9. února 2020

Ve škole na Praze 10 ve třídě C/S jsme se 4. 2 . - 6. 2. 2020 ponořili v rámci výuky do tajů lidského těla a zdraví. Děti se hravou formou dozvěděly, kde mají nejdůležitější orgány a k čemu slouží.

Lidské tělo - projekt třídy C/S
9. února 2020 - Lidské tělo - projekt třídy C/S

Zahráli jsme si hru „Jak krtek uzdravil zajíčka“. Děti postupně vytahovaly náčiní, prohlížely a zkoumaly, na co se používá. Vyrobili jsme si velký naučný plakát, kde děti skládaly různé rozstřihané části těla. Obkreslili jsme dětem dlaně, vyráběli zuby ze čtvrtky, lepili, stříhali a malovali. Osvojili jsme si ukazovací písničku s pohybem „Hlava, ramena, kolena, palce" a básničku „Umývání ručiček“. Hledali jsme obrázky zdravých a nezdravých potravin a vše jsme zakončili sledováním pořadu „Byl jednou jeden život“ na interaktivní tabuli.