Leden ve Strašnicích

19. ledna 2021

Jsme zvědaví, co nám nový rok 2021 přinese do Strašnic!

Leden ve Strašnicích
19. ledna 2021 - Leden ve Strašnicích

A už jeho začátek nevypadal vůbec špatně. Sešli jsme se po vánočních prázdninách ve škole téměř všichni, lehce rozjuchaní, a s kalhotama, co nás trochu škrtili v pase. Ani zima nás nenechala na pochybách, že je její čas a k naší velké radosti nám to i dala najevo! Nejdříve jsme se naučili nový letopočet, zopakovali zimní měsíce, názvy ročních období, symboly počasí, které nás bude teď provázet a vybrali správné oblečení na vycházky venku. Naše tvoření místo hvězdiček, Mikulášů a andílků vystřídali sněhuláci, zasněžené stromy a barevné rukavice a šály. A abychom ulevili našim napnutým kalhotám a energii, co se z nás dere na povrch, chodíme hodně ven - hlavně na zahradu. Esterka se sice nejraději houpe, ale my ostatní se rádi honíme, učíme se dělat sněhové koule, stavět sněhuláky nebo hrát na schovávanou. Sypeme práčkům a pozorujeme bílou nádheru okolo nás!