"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

"Škola života začíná u nás"

Divadlo "Vynášení Morany"

28. března 2023

V pondělí 27. března 2023 jsme se ve Stodůlkách stali diváky hudebního a divadelního představení "Vynášení Morany". Pozvání jsme přijali od vedení střediska Diakonie Praha a představení zhlédli žáci školní družiny a klienti stacionáře Na palubě. Účinkující byli žáci komunitní školy Děvínek a ochotníci amatérského divadelního spolku D. A. M. U.

Divadlo "Vynášení Morany"
28. března 2023 - Divadlo "Vynášení Morany"

Společně jsme si vyposlechli hudební vystoupení plné písniček, doprovázené hrou na kytaru a jednoduché hudební nástroje v podání žáků komunitní školy Děvínek a jejich třídní učitelky.
Pak jsme mohli prostřednictvím ochotníků, rodičů žáků, prožít prastarý očistný rituál, vynášení Morany - rozloučit se se zimou, trápením, zbavit se stresu a přivítat jaro, symbol  života a znovuzrození. Vystoupení bylo veselé, plné zpěvu a taškařic.
Nechybělo ani bohaté občerstvení – mazance, jidáše, lahodné nápoje.

Děkujeme všem za pozvání a hezké představení.