Distanční výuka v ÁČKU

16. listopadu 2020

Distanční výuku zahájila třída A dne 2. listopadu společným pozdravem všem dětem ze třídy a třídní básničkou Osm malých studentů. Následně jsme pokračovali v započatém tématu „Podzim a jeho znaky“. Výuku jsme zprostředkovávali pomocí videí a zadáváním drobných úkolů přes aplikaci WhatsApp a webové stránky školy. Děti měly za úkol nasbírat listí různých tvarů a barev a vyrobit voňavý list z koření. Při sbírání listí si všichni společně užili spoustu legrace a zábavy. Vyrobit voňavý list z koření byl velký úkol pro děti i rodiče, ale zvládli to na výbornou. Na relaxaci a uvolnění po těžké práci si děti mohly zacvičit jógu podle zaslaných videí, ve kterých jim předcvičovaly Hanka a Verča. Společně jsme také oslavili svátek svatého Martina básničkou a grafomotorickými cviky, které představovaly skoky koně. Dalším zpestřením povinné karantény byla ukázka básniček ze skupinové řečové výchovy – Prasátko, Houska.

Distanční výuka v ÁČKU
16. listopadu 2020 - Distanční výuka v ÁČKU

Všichni žáci pilně pracovali, plnili úkoly a opakovaně sledovali zaslaná videa. Adélka poctivě nastudovala všechna videa a poslala nám také milý pozdrav z domova. S maminkou nasbírala listí a pustila se do plnění všech zadaných úkolů. Vyrobila krásný list z koření a procvičila jemnou motoriku svatomartinským úkolem. Míša s maminkou nasbírala spoustu listí a doma s ním se smíchem pohazovala do výšky. Společně s bratrem Maxíkem vyrobila krásný podzimní strom. Petruška si s rodinou užívala procházky podzimní přírodou v Prokopském údolí. Také Deniska poznávala kouzlo barevného podzimu. Společně s maminkou vyrobila voňavý list a procvičila grafomotoriku kreslením obloučků, které znázorňovaly skoky Martinova bílého koně. Péťa absolvovala intenzivní rehabilitaci po drobné operaci dolních končetin. Anetka pobývala s babičkou a dědečkem na chalupě v Jeseníkách, maminka za nimi přijížděla na víkendy a vyráběli krásnou podzimní a halloweenskou výzdobu. Hanička odjela s rodinou na Moravu do domku se zahradou a pobyt venku si užívala plnými doušky. Sílu podzimního větru zkoumala pomocí větrníku. Daník s maminkou na procházce nasbíral listy různých tvarů, ze kterých vyrobil krásné brouky. Také společně vytvořili voňavý list z koření.

Děkujeme všem žákům i rodičům za spolupráci a těšíme se na společné shledání ve středu 18. listopadu.