Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Spolu - škola pro všechny

Bloudění v zrcadlech

12. března 2020

Ve čtvrtek 5. března 2020 se třída C vydala na výlet do zrcadlového bludiště na Petříně. Bylo krásně a nás bylo málo. Na takové okolnosti jsme čekali. Mohli jsme se tím pádem vyrazit.

Bloudění v zrcadlech
12. března 2020 - Bloudění v zrcadlech

Vydali jsme se hned po svačině v sestavě: Helenka, Adélka, Lukášek, Karolina, Markéta a Matěj. Adélka byla tradičně nadšená už z metra, a to ještě nevěděla, že pojede i tramvají a lanovkou. Obsluha lanové dráhy k nám byla velmi vstřícná, dala nám dost času na nastoupení a ochotně nabízela pomoc s vozíčkem Adélky. Výhled z lanovky na centrum Prahy a zejména Hrad byl krásný a všichni jsme si ho užili. Po krátké procházce parkem na vrcholku Petřína jsme zamířili kolem rozhledny k našemu cíli. Obsluha bludiště byla stejně vstřícná a milá jako obsluha lanovky. Po úspěšném projití bludiště jsme si i se zajímavým výkladem prohlédli obrovský a nově zrekonstruovaný obraz Švédů dobývajících Malou Stranu, a pak už nastala nejlepší část. Místnost s vypouklými zrcadly byla jednoznačně nejlepší. Děti i dospělí chodili od zrcadla k zrcadlu a bavili se různě deformovanými odrazy. Když jsme si zrcadla dostatečně užili, vyrazili jsme na cestu zpět. Z lanovky jsme si ještě jednou vychutnali výhled a vydali se do školy na oběd.