Třída B

Asistentka pedagoga: Olga Kohoutová

Asistentka pedagoga: Vojtěch Roun, Petra Šťovíčková

Žáci: Viktor, Karin, Matty, Anička, Adélka V., Adélka L. , Libor

DSC05074Ve třídě je sedm žáků v 1., 4. a 6. ročníku ZŠ speciální.

Výuka probíhá společně i individuálně, přihlížíme na schopnosti a možnosti žáků. Někteří se učí číst globální metodou čtení, jiní si osvojují pouze jednotlivá písmena, učí se  komunikovat verbálně i neverbálně pomocí znaků nebo obrázků. Při ranním rituálku společně sestavujeme denní program, kalendář přírody, jídelníček a věnujeme se celoročním třídním projektům, které prolínají všemi předměty. V letošním roce se budeme věnovat projektu "Rok hudby", který nás provede dětskými a lidovými písničkami, písničkami z pohádek, vlastní tvorbou, seznámíme se s klasickou hudbou, folkem a country a taneční hudbou.

Pracujeme se žáky na tabletu i interaktivní tabuli, což jim přináší nejen mnoho podnětů, možností a ulehčení práce, ale i spousty zábavy a zážitků.

Během týdne každý den mají společně některou z výchov nebo terapií:

v pondělí  masáže,

v úterý individuální logopedii,

ve středu perličkovou koupel a canisterapii,

ve čtvrtek skupinovou řečovou výchovu,

v pátek společné zpívání.

DSC05026DSC05055DSC05031

Adélka                                                                        Karin                                                              Anička
          "Všechno mě zajímá, u všeho musím být"                              "Mám ráda pořádek"                                               "Jsem akční a veselá"

DSC05006 DSC01362 DSC05038